Ster monumenten

Een ode aan …… Jack Linders, midvoor Veteranen De Ster!

Sterman Jan is licht onthutst. Geraakt door niet volledige recente berichtgeving over “de topscorer” van De Ster gemeenschap. Met alle respect voor onze blonde Viking Barney van der Heijden en onze vriendelijke en toch kille sluipschutter Bart Linders.

Het door hun gemaakte aantal doelpunten (bijna 20) verbleekt, nee ….. gaat in rook op, bij het aantal doelpunten dat gescoord is door de werkelijke topscorer van De Ster. Jack Linders scoorde deze jaargang al 32 maal! Wat zegt u “dat ligt aan de tegenstanders??”. Mind your words! In de laatste twee spektakelstukken die door de veteranen van De Ster, onder het bewonderend oog van Ronnie Czornyj en onder leiding van Leon “Guardiola” Fredriks en Frans “the only one” Janssen, op de mat werden gelegd speelde de oude glorie zoals altijd tegen gerenommeerde tegenstanders. De veteranen van voormalig hoofdklasser en landskampioen Caesar werden met 1-7 verpulverd (4 x Jack Linders). De leeftijdsgenoten van In Vriendschap Sterk, eveneens hoofdklassers van dienst, werden verpulverd met 0-5 (4x Jack Linders).

Niet voor niets schreef Pol van den Hoed in de 80-er jaren: “amateurvoetballer Jacky Linders zou in geen enkele eredivisie voorhoede misstaan”. Jack maakte de overstap naar het professionele circuit ook. Hij kon de vele verzoeken en het grote geld niet naast zich neer blijven leggen. Na een jaar hield hij dit echter voor gezien. “Alles goed en wel” sprak hij “Mijn gezin gaat voor” en stiekem trok het geel zwart uit Stein hem alles ontziend aan.

“……Jacky……”. Niemand kon die naam zo warm, zo vol van genegenheid uitspreken als Jonkie Fransiscus. “Jacky is een bronzen prins” verzuchtte de man naast wie de Linder bij de roodwitten uit Beek een vedette werd in het Nederlandse voetbal. Het “Jacky” uit zijn mond, los van de adoratie, maar vol van genegenheid betrof wel degelijk de voetballer die leergierig en oplettend met rasse schreden via Urmondia, FC Lindenheuvel, Caesar en MVV uiteindelijk thuis kwam bij De Ster. Het voetbalinstituut uit het kerkdorp waar de bronzen prins zijn knappe prinses Finie veroverde. Jack Linders de midvoor met de mooiste bruine benen. De markante kop, vriendelijke bruine ogen, perfect in de omgang maar dodelijk tussen de lijnen. Maatje 42 links, maatje 42,5 rechts ………beiden dodelijk! En dat maakte de voetballer tot een prins. Een bronzen prins uit een voetbalfamilie die afstamt uit het Noord Limburgse Blerick uit “De Peel” van Rowwen Hèze.

jacky linders

jeugdprins Urmond, Jacky 2 (1969)

Jacky Linders kende doordat hij die mooie Peel verliet, eenzaamheid en twijfel, ontheemd zoekend naar zijn plaats met de wilskracht van zijn vader in het hart maar met de melancholie van “de Peel” diep in zijn ziel. Zijn hart zweeft als een harnas om hem heen maar daarbinnen is het week en zijn krachtige lijf verbloemt de kwetsbaarheid. Het veld is een strijdperk waar hij zijn harnas toont en waar hij zijn hartstocht laat glanzen zoals zijn bruinbronzen lijf glanst van het zweet. En het wapenschild dat hij het liefste draagt is van geel zwart, en het lint dat aan zijn helm wappert is geel zwart en het vaandel dat hij draagt is geel zwart. En wanneer hij strijd, wedijvert, scoort en wint, glanst het in zijn ogen geel zwart! Onstuimig, krachten verslindend, bereid te doden en met soms rood voor de ogen, aardend naar zijn aarde zo ver weg. Voetbal is zijn honger. Brons is zijn kleur. De mentaliteit van het spel past bij hem en hij voegt een extra dimensie toe aan het stramien. Hij is een prinselijke voetballer die de verfijning kent maar wanneer nodig die verfijning kan verlaten voor het gewicht van kracht en bevlogenheid. De bronzen prins, Jack Linders, is geen reus maar ik zag hem reuzen doden met het gemak en doelgerichte dat echte spitsen kenmerkt.

Jack Linders, leidt en stuurt zijn medespelers met zijn instinct en zijn begaafdheid, die de moeilijke dingen makkelijk maken. Zijn spel voedt mensen, het Steinse publiek kijkt met een tinteling en met furore. Hij steelt harten met zijn innige spel en met zijn diep donkere ogen die dan spieden en branden en dan als grote warme druppels stroop een lach verlichten …..doelpunt!
Soms valt de last van het leiderschap hem zwaar. Al die jaren nummer 1 in de pikorde zijn, eist zijn tol. Iedere week weer anderen op sleeptouw nemen. Bijna 58 jaar en soms klinkt het schuchter …….. “trainer doe mij maar 1 helftje!”. Aan zijn productie ziet de buitenstaander dat niet. De bronzen prins heeft maar een paar momentjes nodig om tegenstanders te elimineren, op te rollen. Dan zucht hij een heimwee volle Peelzucht en dan kijkt de volle donkerte van zijn ogen naar omhoog om daarboven houvast en vertrouwen te zoeken bij wijlen Pa en Ma Linders.

De bronzen prins weet welk harnas hij draagt, hij voelt de voetbalhistorie die hij vertegenwoordigt en weet van scoren in De Sterkleuren meer dan anderen. Noem het betrokkenheid, noem het overgave. Het is trots. Als vanzelfsprekend is de jongeling uit de Peel, de bronzen prins, een boegbeeld van de club geworden. In zijn diepe vezels zit het. De Ster en Jacky, Jacky en De Ster, een furore wekkende twee eenheid. De prins heeft zijn kasteel gevonden en is niet meer op zoek naar verre horizonten en andere hoven. De bronsbruinhuidige voetballer heeft een zwaar prinselijk stempel gezet op de club waar hij zijn thuis wist te vinden. Zijn club, De Ster. De hartstocht van de bronzen prins voor zijn geelzwarte thuis ging zover dat hij met dezelfde hartstocht en met zijn knappe voetbalvrouw, de club zijn genen schonk. Geen bronzen knoest maar een ranke blanke snelle speler, getooid met hetzelfde killersinstinct en dezelfde donkere ogen en vriendelijkheid die over ging van vader op zoon, van Jacky op Bart.

Met jaloers – trotse blikken zien we de supporters van de tegenstander in verrukking raken van zoveel gloed, zoveel onmogelijke mogelijkheid die (alweer) wordt gekristalliseerd tot een doelpunt. Hij brengt ons de boodschap dat het voetbalspel de kunst aanraakt, elke keer wanneer we hem zien en beseffen dat ook hij, de vleugelvoetige bronzen prins, weer een stapje dichter bij het einde van de voetbalreis komt.En met gierige blikken zwelgen we de verwachting en wij drenken onze ogen in de schoonheid van bewegen en doeltreffendheid. Topscorer Jacky Linders, Pikorde numero uno!!!!

Namens de supportersclub,
Sterman Jan

rksv de ster walking football 2018 1x250

blessurehulp left banner

De Ster Nieuwsbrief - Blijf op de hoogte!

Deze website maakt gebruik van cookies om voorkeursinstellingen bij te houden en analytische cookies om de website te optimaliseren.